STRÁNKY O BUDOUCÍ VÝSTAVBĚ NA PRAZE 13

Co nás trápí...

13. prosince 2009 v 0:42 | zelene.luziny |  Napsali nám
V e-mailu nám přistál "příspěvek do diskuse", který patří na tyto stránky a je k tématu. Předáváme v plném znění:


"S výstavbou věžáků nesouhlasíme! Je zde málo zeleně a ten kousek, který zde je, by měl být zastavěn?

Jestliže jsou pravidla pro výstavbu, tak nechápu, proč by se měly dělat výjimky. Před pár lety Praha 13 povolila postavit místo parkoviště v Archeologické ulici kryté garáže - stavba je vedena jako dočasná!, protože jinak by nedostali povolení ke stavbě. Nájemce se zavázal, že veřejné parkoviště zachová na střeše budovy. Dopadlo to tak, že na půl roku znemožnil parkování a probíhal soud. Nyní je parkoviště otevřeno jen zčásti.
Píšeme to proto, že je opravdu potřeba rázně zakročit proti jednání úředníků z Prahy 13,jinak na to opět doplatíme my.
Napište, kde proběhne podpisová akce proti plánované výstavbě.
Antonín Choc"

Myslím, že tento názor vystihuje pocity většiny z nás. Město se sice aktuálně snaží přes soud vymoci bezplatné parkování po celé ploše parkoviště. Nicméně, někde se asi stala chyba, když si toto investor dovolí. Absenci parkovací plochy pociťujeme všichni každodenně. Jen se podívejme, jak to vypadá s parkováním u metra Lužiny, kde nedávno vznikly ony kryté garáže a dole malá komerční zóna (kadeřnictí, Alza). Ulici nyní lemují desítky aut a zatáčka u parkoviště je kolikrát průjezdná jen s maximální obezřetností.

Poznámka: Něco podobného se děje i u Tesca na Lukách. Parkoviště bylo nedávno vyhraženo jen zákazníkům (což lze chápat), ale zeje prázdnotou a místní parkují, kde se dá. Přilehlá ulice na sídlišti je průjezdná jen pro jedno auto, Vyhnout se protijedoucím je otázkou šikovnosti i trpělivosti. Abychom časem nedopadli jako na Velké Ohradě !

Ve chvílích, kdy mi to čas umožní, se snažím pracovat na NAŠEM plnohodnotném webu www.zeleneluziny.cz , který by se mohl snad stát informačním a komunitním webem pro širší část Lužin. Protože však nemám patřičné odborné zkušenosti, vyžaduje to trošku více času, než člověku zběhlému. Snažím se přinést i širší pohled na stavební rozvoj na Praze 13, stačí se podívat kolem a najdeme stovky prázdných bytů a stovky těch, které se teprve dostavují. Problémy, které tyto byty představují si nyní ještě neuvědomujeme, ale o to více budou problematické, až se obsadí novými nájemníky.
Otázka zní: Potřebuje Praha 13 nové byty, nebo nové školky, školy, ordinace, parkoviště, více zeleně?
Během let se z ní stalo město pro život. Chceme, aby z ní krátkozrací developeřií opět udělali noclehárnu?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama