STRÁNKY O BUDOUCÍ VÝSTAVBĚ NA PRAZE 13

Bojovali a bojují za nás i jiná OS !

15. prosince 2009 v 0:54 | zelene-luziny |  Novinky
V našem úsilí nenechat si postavit za (nad) našimi okny neuvážené stavby bojují i jiná občanská sdružení. Proti stavbě vystoupily dokonce mnohem dříve, než jsme se jakožto obyvatelé blízkých domů o těchto plánech vůbec dozvěděli. Přikládám odkaz, kde je možné najít připomínky, které zaslalo Občanské sdružení Bellušova k záměru výstavby (EIA) : http://osbellus.webnode.cz/news/residence-nove-stodulky1/

V této souvislosti mě napadá, zda by nebylo vhodné zahájit širší informační kampaň, aby se co nejvíce obyvatel Prahy 13 dozvědělo, co se to mezi stanicí Lužiny a Luka chystá. Myslím, že veřejné mínění je nejsilnější zbraní, kterou v tuto chvíli máme v ruce.
Dlouho jsem přemýšlela, co nám - obyvatelům Lužin - může onen polyfunkční soubor přinést dobrého. Popravě řečeno jsem na nic, kromě většího příjmu do obecní kasy, nenarazila. Již zmíněné negativní dopady jsou dle mého soudu mnohem významnější a bohužel nevratné. Osobně se proto přikláním k zahájení informační kampaně, v níž bychom co největšímu počtu občanů sdělili, co, kde a jak se developer chystá postavit.
Jednalo by se zatím skutečně jen o poskytnutí základních informací např. formou letáků vyvěšených na nástěnky v domech, či rozdávaných u stanic metra. Jistě se najdou oponenti, kteří namítnou, že zatím k žádnému správnímu rozhodnutí nedošlo, nicméně je zde oprávněná obava zkušenějších Občanských sdružení, že čekání by se nám nemuselo vyplatit, stejně jako tomu bylo v řadě předchozích případů/staveb.
Pracovní verze letáků je ke zhlédnutí zde:


Uvítala bych v této věci názor zástupců OS, případně nějaký návrh společného postupu. K článku přidávám rovněž anketu, ve které můžete hlasovat, jak si představujete další kroky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Horák Pavel Horák | 26. prosince 2009 v 18:16 | Reagovat

Iniciavitu podpořím, ale mrzí mě, že kontakt i v diskuzích je pouze zelene-luziny. Kdo za tim stoji? Proč se dotyčný neumí podepsat nebo uvést kontakt. Toto anonymní jednání nebude ani při dalším případném jednání budit důvěru.
Pokud má být iniciativa myšlena vážně a má-li si stanovit reálné cíle, musí mít určitou vážnost a úroveň. Tu bohužel nezíská podepisováním anonymanonymni@freemail.cz

S pozdravem Pavel Horák

2 zelene.luziny zelene.luziny | 26. prosince 2009 v 21:07 | Reagovat

Máme zde uvést jméno, přjmení, adresu, telefon, rodné číslo, číslo bot či SPZ našeho auta? Nebo, řekli by vám něco více než zelene.luziny třeba jména: Jana Karlová..., Pavla Neumannová či jiné?
Chápu, že podepisovat se anonymní značkou zelene.luziny může v někom vyvolávat nevoli. Na druhou stranu jsme každému, kdo se s námi přímo spojil přes uvedený kontakt naši identitu odtajnili a s řadou lidí jsme se i osobně sešli. Kdo to myslí vážně, zjistí, kdo jsme.
Časem se určitě odtajníme, ale v tuto chvíli to napovažujee za nutné. Každý si může vést svou vlastní iniciativu, založit si svůj vlastní web atd.
S pozdravem zelene.luziny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama